Friday, June 17, 2011

NYX jumbo eye pencils- review and swatches!

Hey!
So now- long awaited NYX jumbo pencils. First, a little description from ulta's website:
 • Combines an eye shadow and eye liner all-in-one
 • Features a creamy formula that glides on smoothly and is easy to blend
 • Does not crease or dry out
 • Is available in an astounding array of shades that work both day and night
Directions
To use pencil as eye shadow apply all over the eye and in the crease; blend carefully.
To line eyes apply pencil directly along the upper and lower lash lines and blend.
Can be used with all NYX eye shadows, liners, mascara and lashes. (acutally can be used with any other brand too :P )

INGREDIENTS: Bees Wax, Copernicia Cerifera (Carnauba)wax, Euphorbia Cerifera (Candelilla)wax, Ceresin, Microcrystalline Wax, Polyethylene, Octyldodeanol, Ethylhexyl Palmitate, Isostearyl Isostearate, Isononyl Isononanoate, Tocopheryl Acetate, B.H.A., Isopropylparaben, Isobutylparaben, Butylparaben. MAY CONTAIN: Mica (CI77019), Titanium Dioxide (CI77891), Iron Oxide Red (CI77491), Iron Oxide Yellow (CI77492), Carmine (CI75470), Chromium Oxide Green (CI77288), Ultramarine Blue (CI77007), Ferric Ferrocyanid (CI77510), FD&C Blue No.1 Aluminum Lake (CI42090), D&C Red No.6 (CI15850), D&C Red No.7 Ca Lake (CI15850), D&C Red No.27 Al Lack (CI45410:1).

Color selection

Here are my babies - 10 beautiful colors- you can see the names of them on the swatch picture.

Picture is taken in daylight, without flash.

Now my experience and comments:
Really creamy and pigmented jumbo pencils. I have never used them on their own, but I think that they are too creamy for that- defenitely will crease. What I use them for then you may ask? Well, mostly I use my milk jumbo pencil as eyeshadow base (of course the real base goes under it). Milk is matte white color which is really easy to blend.
 • Slate is my other favorite- ideal base for smokey eyes.
 • Iced mocha & french fries are ideal base for more neutral looks.
 • Pencils that I have never really used are lime(lemon) and horse raddish. I will use them more when I get my order of NYX single eyeshadows. :)
I have never used them as an eyeliner either, not because they do not suit for that purpose, but I find my loreal liquid liner easier to work with.
I have owned these pencils for a year now and the concistency has not changed one bit so yay for not drying out.
Does not drag or skip on the eyelid.

In Estonian:
Räägin siis natuke teile NYX jumbo pliiatsitest. Tellisin enda pliiatsid umbes aasta tagasi ebayst, võtsin kohe 10se komplekti, kuna nii tuli tüki hind ikka väga soodne. :) Inglise keelse kirjelduse kokkuvõte: kerge peale kanda, kerge hajutada, lauvärv ja silmalainer kombineeritud, ei kogune silma kortsukestesse ning ei kuiva ära, saadaval on suur hulk erinevaid värvitoone (28 tükki!).
Minu kogemused:
ideaalne lauvärvi alla, üksinda kasutades kipub mul siiski silma vaokestesse kogunema. Ära pole selle aastaga kuivanud. Peale kandmine on tõesti lihtne, kerge on ka hajutada. Silmalainerina pole otseselt neid kasutanud, sest leian, et muud vahendid on siiski mugavamad. Kui tõesti neid selleks otstarbeks kasutaksin, siis pigem kannaksin toodet peale pintsliga. Silma limaskestale ma neid kreemja koostise tõttu ei kannaks- usun, et esiteks nad ei püsiks seal kaua ja teiseks, milline segadus tekiks kui see möga sealt alla voolama hakkaks.
Toonidest lähemalt
Milk sobib ideaalselt värvilisema meigi alla, et muuta lauvärve kirkamaks.
Tooni Slate olen kasutanud suitsusilma alusena.
Iced mocha ja french fries sobivad ideaalselt neutraalsema silmameigi tegemiseks.
Kõige vähem kasutust on leidnud lime(lemon) ja horse raddish- rohelise silmameigi vaimustus on mind ju alles viimasel ajal tabanud.
Black bean on samuti hea toon, aga pole lihtsalt minu käes väga kasutust leidnud- hea pigmenteeritusega must pehme tekstuuriga silmapliiats.
Koostise kohta ka paar sõna: ilmselgelt ei ole tegemist läbinisti loodusliku tootega, kuid õnneks sisaldavad nad ainult ühte parabeeni. Kreemjas tekstuur tuleb ilmselgelt suurest vahasisaldusest. Sisaldab ka mineraalõlisid.
Teritamiseks on vaja kindlasti suure auguga teritajat või teine variant on oma pliiatsist teha nö purgitoode. Vaja on selleks nt tühja pigmendi/laineripurki ja fööni- ülemine ots eemaldada ja toode lihtsalt pliiatsist välja sulatada. Ise pole veel oma pliiatseid purki üle kandnud, sest esiteks mul pole fööni ja teiseks mul pole potsikuid. Muidugi hoiaks sellisel teel toodet rohkem kokku, sest teritades kipub veidi sisu raisku minema.

Have you ever used NYX jumbo pencils or any similar products? What do you use them for? What are your favorite colors?

Thank you for reading!
Liz

3 comments:

 1. ma arvan, et alumise lainerijoone jaoks sobib ka see tömp ots :)

  ReplyDelete
 2. Võib iseenesest sobida, aga minu arvates on see liiga jäme st et olen proovinud ja kole jäi.

  ReplyDelete
 3. Hey Liz, I hope you dont have these yet but I'm giving you two awards!

  Keep up the great blog!

  xoxox

  ReplyDelete