Monday, September 12, 2011

Raising ovarian cancer awareness: Teal Toes for September

Hey!
Actually I found out about this a week ago, so sorry for the delay! I am always up for posting for a good cause so here it is. I really care about spreading this information, because I study medicine and I see too often people who come to the doctors the very last minute. In case of cancer, it is often too late to even help them, but if it is caught early, the probability of curing it is very likely.

Teal Toes
Our mission is to raise awareness of ovarian cancer.
How? By painting your toenails teal, the ovarian cancer color. By getting your friends to paint their toenails teal too, and then by talking with people when they ask about it, to make sure that they know the signs of this whispering killer.
Any time of year is good for teal toes, but we especially recommend September, the ovarian cancer awareness month
For more information, see www.TealToes.org.
I planned to post a picture of my toes too, but did not get a good photo- toes are difficult to photograph! Anyway, since I did not have teal nail polish, I mixed it myself. I used mainly OPI Suzi says Feng shui, a drop of CG Emerald Fitzgerald and a little bit of CG lemon fizz.

Stay healthy and thank you for reading!

In Estonian:
Leidsin just lehekülje, mille eesmärgiks on suurendada teadlikkust munasarjavähist. Emakakaela vähist on viimasel ajal ka Eestis palju räägitud ja tundub, et info hakkab rahvale kohale jõudma. Kui oled noorem lugeja, kes veel papilloomviirusega nakatunud pole, siis soovitan oma naistearstiga rääkida, sest praeguseks on kõige ohtlikema viirusetüvede vastu vaktsiin olemas. Aga räägiks siis nüüd ka munasarjavähist. Nii palju kui mina tean, siis see kasvaja ei taba ainult vanainimesi, vaid ka nooremas eas naisi. Tealtoes.org lehel on ära toodud ka fakt, et 90-95% naistest on enne diagnoosimist esinenud siiski mingeid tunnuseid, mis võivad meenutada seedehäireid. Seega võiks oma kehale tähelepanu pöörata ja kui midagi ikka häirib, siis kasvõi perearstiga rääkida. 5 õpinguaasta jooksul olen näinud kahjuks liiga palju inimesi, kes jõuavad arsti juurde liiga hilja. Eriti kahju on sellest muidugi siis, kui tervisehädade põhjusena leitakse kasvaja- mida varem sellele jaole saab, seda tõenäolisemalt on võimalik vähist võitu saada.
Teal ehk sinakasroheline on kuulutatud munasarjavähi värviks. Ma asualt ei tea, kes neid värve välja mõtleb, aga asja idee on selles, et värvitud küüned äratavad tähelepanu ning jutu jätkuks saab juba siis antud teemal ka sõbrannaga rääkida. Miks varbad? Teatud ametikohtadel ei ole lubatud sõrmeküüsi lakkida (hah, kui tuttav eks, mida ma kurdan siin kogu aeg) või on värvigamma väga piiratud. Varbad saab aga kavalalt kingadesse peitu panna, nii et keegi ei tohiks kurjalt öelda. ;)
Keda see kasvaja rohkem huvitab võib ise kasutada ka google´i abi, kuid siin on üks lihtne seletus inimene.ee leheküljelt.
Varvastest oli kavas ka pilt panna, aga noo kohe üldse polnud rahul sellega. Mul päris Teal'i tooni küünelakki ei olnud, nii et segasin selle ise kokku: OPI Suzi says Feng shui,CG Emerald Fitzgerald ja piisake ka CG lemon fizz'i .


Olge terved! 
Liis

2 comments:

  1. Interesting... though really, it would be more fun in summertime :)

    ReplyDelete
  2. Roosi- I totally agree with you, in Estonian circumstances I think that July would be the best!

    ReplyDelete