Friday, November 18, 2011

The Body Shop Rainforest Moisture Shampoo & Conditioner Review

Hey!

As you may have guessed from this post, I really do care about nature and my health and have started to search more alternatives for regular products. So in the middle of September during The Body shop client days I bought moisturizing shampoo & conditioner from Rainforest line. This line is meant for dry and damaged hair. 

Bottles are 250ml (8.4 fl oz). Sorry, I can´t rember the price at them moment. I think they might be between 10-15 euros per bottle. 
 Shampoo is so liquidy that it already wanted to escape :D 
 About a month I REALLY loved these products, but now my hair get greasy too quickly and ends are still dry. Why did I love them before- they really brought my dull hair alive- hair were shiny and seemed to be thicker. I have really fine hair that seems to be dry also, at least in the ends. I am so sad that I can't grow long healthy hair, because my hair tend to split at the ends. I have not colored them 1,5 years and rarely I use blowdryer (I just purchased my first one, only use it when I am in a hurry in the winter). Only mistake that comes to my mind is wrong hair brush. 
One thing that I still love is the smell of these products. Even without reading the ingredients on the bottle I knew that shampoo contains real HONEY. mm... yum, but don't eat these, because altough they are free of parabens, silicones and sulphates they still contain ingredients that are not safe to eat. 

Ingredients:

Shampoo: Aqua, Sucrose, Disodium Cocoyl Glutamate, Lauryl Betaine, Laureth-5 Carboxylic Acid, Mel, PEG-55 Propylene Glycol Oleate, Propylene Glycol, Sodium Chloride, Glycerin, Parfum, Polyglyceryl-4 Caprate, Sodium Benzoate, Sucrose Laurate, Isopropyl Alcohol, Polyquaternium-6, Salicylic Acid, Citric Acid, Schinziophyton Rautanenii Kernel Oil, Pentaclethra Macroloba Seed Oil, Sodium Hydroxide, Tocopherol. 

Conditioner: Aqua, Cetearyl Alcohol, Distearoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Cocos Nucifera Oil, Orbignya Oleifera Seed Oil, Citric Acid, Cetyl Esters, Sodium Benzoate, Parfum, Hydroxypropyl Guar, Schinziophyton Rautanenii Kernel Oil, Salicylic Acid, Mel, Pentaclethra Macroloba Seed Oil, Tocopherol. 
So if you are allergic to salicylic acid (aspirin), then you should skip this product. 
Shampoo lathers up just okay, last times that I have used it I had to use the shampoo twice. After washing my hair feels squeky clean. 
Conditioner is defenitely more hydrating than Down under naturals nude conditoners (I have tried the volume line and the moisture line). But it still does not moisturize enough and I don't have damaged hair. 
In conclusion: They are just okay products, nothing too special in my opinion. They do moisturize, but not a whole lot, so I would skip these if your hair are really dry. I sincerely belive that there are better products to bring back moisture into your hair.
At the moment I have found a combination that works for me: The body shop rainforest moisture shampoo + Joico intense hydrator mask as conditioner (I use the last one every other time that I wash my hair. )

In Estonian:

Umbes 2 kuud tagasi, The body shopi kliendipäevade ajal ostsin ma endale Rainforest moisture sarja tooted - šampooni ja palsami, mis on mõeldud kuivadele ja kahjustatud juustele. Täpselt ma hinda enam ei mäleta, aga ehk maksab üks 12 eurot? Kui keegi teab, võib hinna kommentaaridesse jätta.Miks ma otsustasin üldse nad osta? Kuna mu juuksed on tõesti kuivad ja juukseotsad katkevad ja lõhenevad liiga kergelt, siis tundus see hea valik. Loodussõbralikud tooted on viimasel ajal mulle hingelähedasemaks saanud ja kuna rainforest sari ei sisalda parabeene, silikoone, sulfaate ega värvaineid, läks see mu soovidega kokku. Täpseid koostisosasid lugege ülevalt ingredients'i alt, kui huvi on. Headest toimeainetest sisaldavad mõlemad tooted: mett (mm, see on juba lõhnast tunda), Paracaxi ja manketti õli (palsamis on lisaks veel kookosõli). 

Esimesed kuu aega olin nende toodetega väga rahul - juuksed olid siidisemad, läikisid ilusti ja juuksekarv tundus paksem - loomulikult oli see pluss, sest mul on väge peenikese karvaga juus. Aga nüüd, pärast paari viimast korda, on juuksed muutunud jälle tuhmiks ja lähevad kiirelt mustaks. Ma ju nii tahtsin, et need tooted kauem töötaksid. Võimalik, et olen nad lihtsalt nö üleniisutanud.  
Šampoon vahutab veidi vähem kui Down Under Naturals Nude sarja kohevust andev šampoon, kuid üldiselt sain siiani ühekordse šampoonitamisega hakkama. Vahetult pärast pesu on juuksed väga puhtad (teate küll seda kriuksuvat tunnet). Sellest, et šampoon sisaldab mett, saab juba lõhnast väga hästi aru - mõnus magus lõhn on, mis loputades tuleb juustest välja. 
Palsam on kindlasti paremate niisutavate omadustega kui eelpool nimetatud Nude sarja palsamid(olen proovinud nii kohevust andvat kui ka niisutavat palsamit). Kuid sellegipoolest on tunne, et juuksed ON kuivad - ja mul ju pole otseselt kahjustatud juuksed. Ühesõnaga palsamit ma ei fänna ja uuesti ei osta.
Väga hea kombo minu jaoks on Rainforest moisture šampoon ja Joico intense hydrator mask (mida kasutan siis pigem palsamina, vast igal teisel korral kui pesen pead).
Ühesõnaga, maha ma neid veel ei kanna ja hetkel annaksin šampoonile 4 punkti ja palsamile 3 punkti 5st. Pesen lihtsalt vahepeal millegi muuga, et juustele vaheldust pakkuda. 

Olete te ise body shopi šampoone või palsameid proovinud? Kuidas rahule olete jäänud? Kas te üldse üritate looduslikumaid tooteid kasutada? 

1 comment:

  1. Ma ise kasutan body shopi banaani šampooni ja palsamit, lootsin paremat tulemust, sest palsam ei tee juukseid nii pehmeks nagu üks palsam teha võiks. Kui kord nädalas kasutan john freida taastavat palsamit, siis on koha tunda, et see niisutab paremini ja isegi märgadest juustest saab sõrmedega läbi tõmmata ilma mingi probleemita. Varem kasutasin dove´i mingit palsamit ja see isegi tegid juuksed pehmemaks ja paremaks kui body shopi palsam, kuid enam küll ei taha neid nii öelda tavalise poe juuksevahendeid kasutada ja eelistan ikka midagi looduslikumat.
    Aa, ja vahepeal kasutasin body shopi rainforesti juuksevõid/maski, see oli päris hea, kuigi vahepeal jättis mingi kummalise kihi juustele, kui juuksed olid ära kuivanud ja juukseid katsusin, aga muidu olin üsna rahul, lõhn on väga hea ja kestis päris mitu päeva kohe.

    ReplyDelete