Saturday, May 19, 2012

Review: Avon Ideal Flawless foundation and concealer

Hey, beauties!

Today I want to introduce you to Avon ideal flawless foundation that pixiwoo sisters quite seam to like. Since every brand is coming out with "natural" foundations these days, so does Avon. So this review is going to be mainly about the foundation, because the concealer is just your regular stick concealer that does not have so great coverage.
http://www.makeupalley.com/product/showreview.asp/ItemId=146091/Ideal-Flawless-Invisible-Coverage-Liquid-Foundation-/Avon/Foundations

What AVON says about this foundation:

Complete coverage that looks and feels 100% natural. Looks great from every angle. Lightweight and oil-free. Dermatologist-tested; suitable for all skin types. Convenient pump dispenser for mess-free application.

What I say after using this for a month:

First of all, this isn´t complete coverage, in my eyes this foundation offers meidum coverage and I still need something more to hide my blemishes. 
Secondly no foundation feels natural on my skin, it is quite lightweight, but I can still feel it.
Applies very nicely with Sigma F80 brush or fingers- leaves semi matte finish at first, which during the day becomes quite dewy. 
Another plus is SPF15, which isn´t too high of SPF to mess with your photos - higher SPFs tend to leave you with a very pale moonface, especially with flash photography. SPF comes from Titanium Dioxide. 
My main problem is staying power- I have combination to oily skin and this doesn´t last too well on my skin, even with powder. Also it seems to cling to dry patches - you know them well, healing blemishes 
Second problem is the limited color selection in Estonia, luckily I bought the lightest shade available and it almost suited my pale winter skin. I don´t know my MAC shades, but I defenitely have a problem with all the foundations looking too dark on me- even if I buy the lightest one available. There are 17 shades to choose from when you live in USA, in Estonia we had only 5. 
Thirdly, this seems to be breaking me out, hmm I wonder why, take a look at the ingredient list. 
CYCLOPENTASILOXANE , DIMETHICONE , WATER/EAU , GLYCERIN , ALUMINA , DIMETHICONE CROSSPOLYMER , PEG-10 DIMETHICONE , SD ALCOHOL 40-B , DIMETHICONE/PEG-10/15 CROSSPOLYMER , TOCOPHEROL, PETROLATUM , POLYSILICONE-11,BORON NITRIDE, CETEARYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER, PHENOXYETHANOL, SODIUM CHLORIDE, ALUMINUM HYDROXIDE , CAPRYLYL METHICONE
STEARIC ACID , DISODIUM EDTA , TALC , PEG/PPG-20/23 DIMETHICONE , TRIETHOXYCAPRYLYLSILANE , ALUMINUM DIMYRISTATE , DISODIUM STEAROYL GLUTAMATE , SILICA , DIPROPYLENE GLYCOL , METHICONE , LAURETH-12 , PARFUM/FRAGRANCE , METHYLPARABEN 

As far as I know, petrolatum is still (mineral)oil, so it is false to call this foundation oil-free. 
Glass bottle with a convenient pump - hygenic, but not so great for travelling.
Avon package looks sleek and professional. Concealer is 4.6 €, foundation is around 7€ 
Picture is taken in daylight, without flash
This foundation does give nice and natural finish, I wish it would last all day long. Hides redness quite well in my opinion. I haven´t had any problems with the pump, this gives out just enough product and it does not make a mess. 
Left: bare face with just one coat of mascara Right:Avon foundation & concealer(under the eyes&blemishes) in action + more mascara & lipgloss & filled in brows
 Have you tried Avon Ideal flawless foundation and what do you think about it?

In Estonian:

Hei, kaunitarid!

Jagan teiega täna oma viimast jumestuskreemi leidu, otsustasin Avoni ideal flawless jumestuskreemi proovida kuna pixiwoo õekesed seda pidevalt oma videotes kasutavad ja kiidavad.
Avon on liitunud nende brändidega, kes tulevad välja nö uue põlvkonna jumestuskreemidega, mis katavad hästi kuid näivad loomulikud.Viimasega olen nõus, aga katvuse osas pean vastu vaidlema- kõiki ebatäiuseid see kindlasti ei kata ja punnikestele ja silmaalustele on kindlasti lisa vaja. Nagu ülevalolevalt pildilt näete, siis jääb ta tõesti üsna loomulik.
Pealekandmine on lihtne (vaadake koostisosi, seal on "miljon" silikooni jms) nii näppude kui ka sigma F80 pintsliga, hajutada on kerge ja aega kulub vähe. Esmalt pealekandes jätab poolmati tulemuse, kuid juba 2-3h muutub nägu üsna läikivaks, isegi kui toode on kinnitud puudriga. Kreem kipub rõhutama ka kestendavaid kohakesi- neid mul ikka hetkel jagub, kohe jõuan põhjuseni. Kuigi inglise keelses Avoni tekstis kirjutatakse, et tegu on õlivaba tootega, siis minu teadmiste kohaselt on petrolatum siiski mineraalõli - nagu te vast igalt poolt lugenud olete, siis see ummistab poore. Tõsi, olen ka viimasel ajal rohkem üleüldiselt meiki kandnud, kuid pea alati kasutan seda jumestuskreemi, sest see sobib mu nahatooniga olemasolevatest kõige paremini. Olles üsna lumivalguke, on sageli ka kõige heledamad toonid minu jaoks liiga tumedad ja nii nad ootavad suve. Toonivalik võiks ka Avoni puhul suurem olla, minu teada oli Eestis müügil ainult 4-5 tooni, USAs on neid aga kokku tervelt 17 - seda siiski tumedamate toonide arvelt. Nii et minust veel kahvatumad inimesed peavad kahjuks sellest kreemist loobuma. 
Tellisin ka Avoni Ideal flawless peitepulga, aga sellega ma väga rahul ei ole - ei kata ta suurt midagi, õnneks on jällegi toon enamvähem õige, nii et ehk saan ta ikka ära kasutada. Silmade alla on see kindlasti liiga kuiv, eelistan seal vedelal kujul peitekreeme. 
Jumestuskreem on mõnusas pumbaga pudelis, mis on klaasist st et reisimiseks on ta veidi ebapraktiline, kuid muidu nö tõstab asja hinda minu silmis. Kogu näole kulub tavaliselt 2-3 pumbatäie jagu jumestuskreemi. Plussina tooksin veel välja, et kreem sisaldab päikesekaitsefaktorit 15, mis tuleneb titaaniumoksiidi sisaldusest. SPF 15 peaks olema veel fotodel ohutu kasutada, kõrgemad kaitsefaktorid kipuvad, eriti välguga tehtud piltidel, muutma nägu valgeks. 
Kreemil on kerge lõhn, mis ming ei häiri, aga tundlikuma nahaga neiudele võib probleeme tekitada. Õnneks lõhnab vähem kui paljud näohooldustooted, ma ei mõista, miks on vaja kõike lõhnastada.

Kokkuvõtvalt on tegu päris asjaliku jumestuskreemiga, mis sobiks kindlasti kuivema või normaalse nahaga inimestele, kui on rasune nahk, siis on püsimisega probleeme, nii et päris 5 punkti see minult ei saa. Üldiselt olen siiski sellega rahul, nii et 4p.
NB! Lumene meigialuskreemiga püsis tõesti paar tundi kauem, aga üle 10h kandes hakkas avoni jum.kreem ikkagi maha tulema. 

Olete te seda proovinud? Kuidas meeldis?


5 comments:

 1. Väga hea ülevaade. Ise pole ma ühtegi AVON´i jumestuskreemi kunagi kasutanud.
  Tüüpline, et mujal maailmas on saadaval ei-tea-kui-palju toone ja meil ainult mõned üksikud :S Ka see mure on mulle tuttav, et talvisel ajal kipub isegi kõige heledam toon jumestuskreemist jääda liiga tumedaks.

  ReplyDelete
 2. See oli mu esimene Avoni jumestuskreem, siiani pole ka ei Avonit ega ka Oriflamei jumestuskreemide pealt usaldanud, nüüd vist julgen rohkem proovida - pealegi, testrisuurused on ju ka saadaval :)

  ReplyDelete
 3. wao it is giving you flawless skin

  ReplyDelete
 4. Well, it may seem flawless, but in real life it isn't, as I said, this doesn't offer full coverage as promised.

  ReplyDelete
 5. Avonis on kolmekuuline õigus tagastada kui tootega rahul pole. Ära häbene seda oma konsultandilt küsida kui peitepulk sulle ei meeldi. Muidu on minu meelest Avoni ja Oriflame jumestuskreemide valik nii toonide kui erinevate variantide osas päris hea. Ideal Flawlessi pole küll veel proovinud, aga ehk proovin ära, vaatamata sellele, et mul on üsna rasune nahk. Väga hea ja põhjalik arvustus jällegi!

  ReplyDelete