Wednesday, June 27, 2012

Review: Minerals Mate palette, a handy tool for any MUA

Hey, beauties!

Do you like mineral makeup, but find it too inconvenient to use? I´ve got a solution for you- minerals mate palette. 
Where to get it?
Right now, the only place where you can buy it is mineralsmate.com, this retails for 21.95$ and you have 2 colors to choose from: Red at play(red) and Double platinum(black). I got the red one because I just love this pattern and red is most feminine color.
International buyers:
Shipping to Estonia is 9.95$, I don't know if mineralsmate.com offers special prices when you order more than one palette - this palette isn't small you know - so the shipping price is extremely reasonable. My palette arrived to Estonia in 10-12 days - so quick shipping!

What they say about it?
This little beauty gives you a clean, effective and fun surface to use when applying your minerals or any other powder product. Highly polished and substantial in weight, it features three large wells and four small wells, perfect for those foundations, blushes and eye colors! Use once and wash with soap. Or, if you have some leftover minerals on the tray, just snap on one of its red caps or two and save your minerals for the next use! Comes with a beautiful Minerals Mate red satin pouch when you order here.

Why I like it?
- lightweight - about 200 grams (I weighed it by myself )
- pretty: I like it more than regular palettes, why can´t practical tools have cool design, right?!
- hygenic & easy to clean, you can put it in the dishwasher too (upper self)
- sturdy plastic
- can be used for minerals or "regular" makeup: for mixing your own shades and keeping them safe for more than one usage
- perfect for makeup artists: for the hygenic reasons and you can put everything ready for your client. 
- would make a great gift for any gal interested in makeup

Anything bad? 
No, I can´t find anything wrong with this product. :) 


Would I recommend it? 
Definitely yes- as I said, this palette is very handy and using mineral makeup becomes more convenient. 
Starting from left. 

Big wells: lumiere mineral foundation in medium beige, ELF mineral blush in coral, Fyrinnae Oil control powder
Small wells: Lumiere eyepigments in creme brulee, jackpot, sublime and cream soda.


Have you heard of mineral's mate palette before? Would you consider buying this? 


Thank you for reading!

In Estonian:
Hei, kaunitarid!


Täna näitan teile Minerals mate paletti, mis on ideaalne abivahend kõigile mineraalmeigi kasutajatele. Kindlasti enamik teist kasutab meigi pealekandmisel toodete kaasi - kas te neid ka puhastate aegajalt on juba iseasi. Kuigi öeldakse, et mineraalmeik on nö igavene, soovitaks ma siiski selle igapäevast saastamist nahaflooraga vältida ning aegajalt ka kaant pesta. 
Minerals mate palett ongi sellepärast hea, et siia saab panna kogu vajaliku pulbrilaadungi näiteks nädalaks ning selle ka mugavalt endaga kaasa võtta, kuna kõigil kausikestel on kergelt avatavad kaaned kaasas. Pärast saab jälle paleti mugavalt kas jooksva vee all või alkoholi sisaldava salvrätikesega puhtaks teha. Paletti võib pesta ka nõudepesumasinas. Käes on ta üsna mugav ja üldse mitte raske, kaalub u 210 grammi. Mugavust lisab "triibuline" ala paleti keskel- siis ei libise palett käest ning seda saab kasutada ka pintslite pesemisel nn pesulauana.
Mis mulle veel meeldib- no loomulikult disain. Ma usun, et enamikul meigikunstnikel on metallplaadikesed. No selline palett teeb neile igatahes silmad ette- kindlasti on mänguruumi ka rohkem, kuna palett ise on suurem. Kuigi paleti nimes on minerals võib seda täiesti vabalt kasutada ka tavameigis. Näiteks sobiva jumestuskreemi tooni segamiseks, eriti nüüdsel vahepealsel ajal kui juba natuke jumet on peal aga päris suvetooni jum.kreemi jaoks on nahk alles liiga hele. 
Teine otstarve: vahel tahaks kasutada mineraalseid lauvärve märjana, et saada tugevamat pigmenti, väga mõnus on neid sellel alusel segada. Ülejäänud lauvärv jääb aga täiesti kuivaks. :) 
Maksab see lõbu 19.95$ + saatmine. Saatekulud on 9.95$ - tegemist on väikefirmaga nii, et ma ei tea, kas müüja teeb mingit soodustust ka kui mitu tükki tellida. Valikus on 2 värvi: punane ehk Red at play ning must ehk Double Platinum. Olemas on ka odavam alternatiiv(9.95$), millel nimeks Muddy mate ja mis on lihtne, valgest plastikust alus.

Eks te ise vaata, kas tasub ära või mitte, aga minu meelest on tegu väga praktilise asjaga, mida ma kindlasti oma meigirutiinis palju kasutama hakkan. 

Kas kasutate mineraalmeiki? Kuidas seda peale kannate? Mis te sellest paletist arvate?
Aitäh, et lugesite!

FTC: Molly from Mineralsmate very kindly sent me this palette for review, but this wont affect my opinion in any way. My opinion is 100% honest!

8 comments:

 1. vau, väga kasulik postitus, aitäh! olen ka ise väikestviisi mineraalmeigi kasutaja ja alati on väga tüütu, sest ikkagi pudeneb midagi maha või veel hullem, riietele. see karbike peaks ka selle probleemi kõrvaldama :)

  ReplyDelete
 2. Vaatamata sellele, et ma eriti mineraalmeiki ei kasuta, tundub väga mõnus toode ja ilusa disainiga. Neis topsikutes oleks hea ka katkikukkunud lauvärvide "jääke" hoida ja huulekaid segada. Ajasid isu peale :)

  Metallplaadike on ka väga hea asi: ilma selleta ma ei oskagi enam vedelat jumestuskreemi kasutada. Kuhugi peab selle ju pigistama/pumpama ja käeselg on liiga ebamugav.

  ReplyDelete
 3. Ma siiani olen käeseljaga leppinud vedela jum.kreemi puhul, mõtlesin küll metallpaletile, aga enne jäi pilk sellele pidama. Tundub, et nüüd pole vaja lisaväljaminekut teha. Juunis olen ülivähe asju ostnud ja uhke enda üle.
  Lisaks kaamerale oli meie perel veel suur väljaminek: auto. Küll kasutatud, aga ikkagi oli üsna kallis.

  ReplyDelete
 4. Usun, et see on kindlasti abiks ;) Ma enda oma üliagaralt veel kasutanud ei ole ja nüüd unustasin ta ka Tartusse... nii oleks tahtnud ju sellega nö mängida.

  ReplyDelete
 5. Mul on ka vähe raha, sest käisime reisimas ja ma haulisin ikka päris korralikult. Niiet paleti ost jääb tulevikku.
  Aga mõned asjad, näiteks Sleek'i olümpiapaleti, ma lihtsalt PEAN sel suvel veel saama :)

  ReplyDelete
 6. Mul tuleb ka Sleekist nagunii veel telllida, sest blush by 3´st jäin seekord ilma, Liina küsis selle kohta ja varsti pidi neid õnneks juured tulema. Nõme oli see, et paleti eest võeti raha ära, kuigi toodet ei saanud- seda siis sleeki poolt. Tõenäoliselt maksavad nad ikkagi tagasi, aga tellimise osa võiks neil siiski paremini lahendatud olla.

  ReplyDelete
 7. Võiks küll. Kui neil 50 % ale oli, siis ma ei saanud üldse tellida: lehekülg oli lihtsalt nii umbes.
  Anna teada, kui tellimiseks läheb, sest postikulu on neil üüratu.

  Huvitav, kas Sleeki ei saaks Eestisse kuidagi maale tooma hakata?

  ReplyDelete
 8. Mul oli sama idee NYXiga, ma isegi kirjutasin neile, aga nad said valesti aru... no igatahes kuulujutud on juba eelmisest suvest alates, et keegi kuskil hakkab neid maale tooma- ma ei viitsi oodata ju :D

  ReplyDelete