Wednesday, February 20, 2013

Kuidas ja kus katsetada jumestustooteid?

Hei, kaunitarid!

Kaubamaja iluosakond võib olla hirmutav koht, kui varem pole olnud aega seal rahulikult ringi vaadata ja asju katsetada. Kuhu ja mida võiks proovida, et aimu saada, kuidas toode tegelikult nahal käitub? Asja muudab keerulisemaks see, et poe töötajad on tavaliselt üliaktiivsed ja küsivad pidevalt, kas ma saan aidata- mina ütlen alati ei aitäh, ma ainult uurin :D. Katkised testrid ja väga ere valgus ei aita ka kaasa. Seega soovitangi rahulikult öelda, et tahate natuke asju ise uurida ja kindlasti tooni uurida ka päevavalguses! Minge laigulise käega võimalusel õue :D

This post is going to be only in Estonian, IMO there is a ton of good advice in English how to test makeup products, so use google search or if you really really want to know what I wrote- google translate helps. :)

Jumestuskreem
Kuigi väga palju soovitatakse jumestuskreemi kasutada lõuajoonel, siis mina soovitaks hoopis kaela-  nägu ja dekoltee peavad kokku sobima! (Grete täiendas, et tema arvates on lõuajoon parem, aga jõudsime kompromissile, et parim koht lõuajoonele ja kaelale  ka :D). Õige toon sulandub ideaalselt oma nahatooniga - kindlasti vaadake oma proovilapikest ka päevavalguses. Poevalguses olen korduvalt agarate töötajate katsetamisega liiga tumeda toote ostnud ja ma ausaltöeldes hoidsin seetõttu mõnda aega klassikalisest vedelast jumestuskreemist eemale. Teiseks kipuvad jumestuskreemid ka päeva jooksul oksüdeeruma ehk muutuvad tumedamaks - seega oleks hea katsetust hoida nahal kogu päeva. 
Kolmandaks, soovitan küsida julgelt, kas antud tootele on olemas testrit - kui sa oled keskmise nahatooniga neiu, siis tõenäoliselt poe töötajad leiavad su jaoks midagi. Ideaalkosmeetikast olen saanud kaasa ka testrit grip-bagi pandud tootena - hea võimalus erinevaid toone proovida, aga samas ei saa 100% kindel olla KUI kaua neil see tester juba eredas ja soojas poevalguses oma lõppu oodanud on.
Neljandaks, vaevalt, et ühte tooni proovides kohe õige leiad - proovi vähemalt kolme. Kui sa nii heledake oled kui mina, siis piisab ühest- kõige heledamast, kahjuks on ka see vahel liiga tume.

Peitekreem/-pulk
Parim koht peitekreemi katsetamiseks on käeselg, aga samas ei sobi nagunii üks toon kõigi probleemide varjamiseks. Ma isiklikult katsetaks ka randme siseküljel, sest seal on tavaliselt näha sinkas-rohekaid veene ja selle järgi, kui hästi need kaetud saavad võib ka aimata, kuidas see näol käituks. Tumedaid silmaaluseid varjab hästi roosaka alatooniga peitekreem ja tumedust varjab hästi kollaka alatooniga variant. 

Puuder
Soovitan valida pigem läbipaistva puudri(pakendis näeb välja nagu valge tolm). Katsetada võib neid jälle käeseljal ja kui puuder ei tundu liiga puudrine (ingl.k Cakey), siis võib oletada, et ka näol jääb ta ilusti. :) Kui tahad siiski katvat puudrit, siis lähtu enda nahatoonist. Muuseas, liiga tumedad puudrid sobivad suurepäraselt kontuurimiseks - alati ei ole selleks päiksepuudrit vaja. Pealegi kipuvad eestis müügil olevad päiksepuudrid olema sädelevad - seega kontuurimiseks ebasobilikud. Särav puuder sobib pigem põsepuna asemel kasutamiseks, aga ka siis on see kena ainult päevitunud nahal, muidu jääb liiga oranž ja võlts.

Huulepulk
Ma usun ja loodan, et kellelgi ei tule mõttesegi katsetada huulepulka otse huultel, kes teab, kelle huuli need puudutanud on, eks?! Huulepulka katseta hoopis näpuotsal, sest see paik on meie kehal huultele kõige sarnasem - sama soe, roosa ja sarnase struktuuriga. Nii saad pulga testitud ilma boonusena saadud herpeseta või kõhuviiruseta.

Huuleläige
Kasuta jälle oma näpuotsi, et värvi näha ja tekstuuri kindlaks tegemiseks võid kanda huuleläiget keskmise sõrmeotsa peale ja siis seda pöidlaga vastandada - kui jääb ikka väga kleepuv, siis jäta see parem poodi. 

Põsepunad ja lauvärvid
Parim koht nende katsetamiseks on käeselg - suvel sobib ka käsivarre sisekülg(rohkem mänguruumi :D). Kuna toodetele võib poes seistes tekkida läikiv kiht peale - see on näppude küljest sinna läinud rasu ja mustus, siis kraabi seda natuke maha, et näha toote tõelist värvi. Ära poetöötajale sellega ainult vahele jää, nende silmis on see ju rasikamine. Kui toon jääb nahal hea pigmendiga ja kergel hõõrumisel kohe ei kao, on tõenäoliselt tegu hea tootega. 

Ripsmetušš
KINDLASTI ei tohi kasutada ripsmetušši testreid enda silma lähedal, ka mitte ühekordsete ripsmeharjadega! Ripsmetušši kahjuks enne ostmist seega katsetada ei saa, seetõttu soovitan pigem tugineda internetist leitavatele arvustustele. Kuigi lõplikku hinnangu saab ikkagi anda siis, kui oled toodet ise oma silmal katsetanud ehk selle ikkagi ära ostnud. Ehk siis soovin edu teile sobiva leidmisel! Võite piiluda ka minu arvustusi, viimane neist nt Maybelline the ROCKET volum express on siin.

Lainerid
Kõige lihtsam on tõmmata jutt käeseljale, oodata paar minutit ja siis proovida seda laiali ajada. Mina isiklikult eelistan lainerit, mis on:
- pliiats: kreemjas, pigmenteeritud, püsib paigal, libiseb nahal kergelt
- vedel lainer: hea pigmendiga, sirge-terav joon, ei lähe laiali, joon ei ole katkendlik.

Katsetamiskogemust on mul palju, sest ilupoodi põigates on ju keeruline näppe paigal hoida. Seega, et käeselg ei näeks pärast järjekordset retke välja nagu paintballi lahing , võtke kaasa salvrätte ja näiteks käte des. geel - alkohol on üldiselt piisavalt hea meigieemaldi. Pärast kätekreem peale ja ei ole ta nii kuivatav midagi - boonusena saavad pisikud tapetud. Minul on hetkel käekotis The body shopi absindiga käte des.geel, näitasin seda siin.

Loodan, et kellelgi oli neist nippidest kasu ja nüüd julgete tooteid rohkem poes katsetada.
ALATI OOTAN KA TEIE NIPPE, JAGAGE NEID TEISTEGA SEDA POSTITUST KOMMENTEERIDES :)
Olge mõnusad ja pidage veel kuu aega vastu, varsti on kevad! :)
Aitäh, et lugesite!

2 comments:

  1. Väga põnev lugemine :)

    miuublog.blogspot.com

    ReplyDelete
  2. Väga kasulik postitus- aitähh! :)

    ReplyDelete