Monday, May 13, 2013

Tartu Ilumess 2013 / Tartu Beauty fair 2013

Hei, kaunitarid!

Lubasin küll oma Fb lehel, et enne juunit postitusi rohkem ei tule, kuid kuna messe toimub harva, siis teen seekord erandi.
Mina käisin messil 11.mail, olin seal umbes 2 tundi ja ausaltöeldes ega rohkem seal kindlasti aega ka ei kulu- tegin mõlemale saalile 2 korda tiiru peale. Esimene tiir oli valikuga tutvumiseks ja teine tiir silmajäänud toodete ostmiseks. Sellel korral käisin jälle kahjuks üksinda - alguses oli plaan minna messile Maarja ja Pille-Riiniga, aga minule ei sobinud reede ja neile jällegi laupäev. Oh, neid praktika rõõme- nimelt tulin reedel tagasi 3 nädalaselt praktikalt Haapsalus. 

Üldiselt oli mess veidi parem kui eelmisel aastal, aga mingit drastilist vahet ma ei märganud. Silma on kindlasti jäänud see, et Tartu messil käib tunduvalt vähem rahvast ja ka müüjatega sellel teemal aurutledes kuulsin nurinat- väidetavalt saab mess liiga vähe reklaami. Siinkohal küsiksingi, et kas teie olite teadlikud, et 10.-11.mai on Tartus ilumess? Kust saite infot messi kohta? Millistest meediakanalitest tahaksite rohkem infot saada? Mina isiklikult esiteks, nö aimasin, et mai alguses võiks see mess ju olla(kogemus) ja teiseks, jäi silma nende FB lehekülg. 
Messi täispilet maksis 4€ ja sooduspilet 2.5€(pensionärid, õpilased), oli ka perepilet 8€. Arvestades, et Tallinna mess maksab sama palju ja on vähemalt 3x suurem, siis on minu arvates piletihind veidi kõrge.
Messil oli päris palju erinevaid meigitooteid(nt Jane Iredale, Aden, Ontic minerals, Grimas, Royal Effem), kunstküünte bokse 2, juuksehoolduvahenditest jäi silma ainult MG Beauty ja CHI boks, hambapastasid müüs 3 boksi(Crest, White glo ja ühe nime ei mäleta), kohal oli kaks ilusalongi, Veeti boks, nahahooldustooteid pakkusid paar boksi(NovExpert, Dermoshop, Adoor, Estonian Import OÜ).  
Teises saalis müüdi kleite, ehteid, oli suur lillelelett ja batuut lastele. 
Keskmises telk-saalis oli sellel aastal lava, kohviku osa, sai osta palju kiidetud Vitamin Well vett ja aluselist mineraalvett, Myfintess jagas 1x treeningpääsmeid ja tegi tasuta kehaanalüüsi, Shaté telgis nägi nende esinemisi videos. 
Lavaprogramm on minu arvates Tartus üsna ühekülgne. Olen messil käinud kolmel järjestikusel aastal ja igal korral on ilmselgelt domineeriunud erinevate Tartu tantsuklubide esinemised. Jah, on küll tore vaadata, kuidas armsad tüdrukud tantsivad, aga ilumessilt ootaks ka muud. Tantsude vahepeal olid lühikesed tooteesitlused. Laupäeval toimus ka 3-tunnine soenguteemaline koolitus, kus esines profijuuksur Sylvain Louison. Võitluseid oli sellel aastal 3: "Kuldne pilk" ripsmetehnikutele, "Kuldne karikas" küünetehnikutele, "Kuldsed käed" juuksuritele. Mina nägin neist viimast ja pildistasin teie jaoks pruudisoenguid.  Kogu programmi näete siit
Aitäh, et lugesite!

Hey, beauties!
Last weekend we had small beauty fair in Tartu and my opinion have not changed- it is too small and the program isn´t overly exciting. I prefer beauty fair in Tallinn - more companies, interesting program, more great offers. I went there alone, again, because 2 other bloggers that I planned to go with, wanted to go on Friday, but it was impossible for me (I was in the other end of the country). 
Exhibition hall in Tartu has 3 halls: first one was filled with makeup, nails, hair product, middle hall was cafeteria and stage, third hall had some clothing items, jewelry, plants etc- pretty random stuff. 
Tickets were 4€ and discount for students 2.5€. 
These bridal hair photos was part of the competition held on Saturday. There was also a competition for manicure techincians and lash technicians, but it was on friday.(correct me if I don´t know the right terms :P)
Thank you for reading!

3 comments:

 1. Nüüd näen, et KIKO jäi täitsa uudistamata :D

  ReplyDelete
 2. Ma kuulsin sellest messist vist äkki kellegi blogist ja siis leidsin FBst ka info üles. Ma olin laupäeval Tartus ja mõtlesin, et isegi läheks aga kuna keegi kaasa ei viitsinud ka tulla, siis ma niisama vaatama ka ei viitsinud minna. Mitmekesi on parem, sest kui midagi märkamata jääb, siis muljeid jagades saab kohe ka see üle vaadatud, mis vahele jäi.

  Ma ei saa enam messide eesmärgile pihta, vanasti pakuti seal mega soodukaid ja rohkelt sai katsetada erinevaid asju, aga testritega ollakse viimasel ajal kitsi ja hinnad on suhteliselt samad, mis poes. See -10% ei meelita kedagi ostma, või vähemalt mind küll mitte. Vaatan, et Macadamia tooted on küll soodsamalt müügil Tartu Ilumessil, kui need olid sügisel Tallinna Ilumessil. Tallinna Ilumessil on alati kaks boxi, mis pakuvad ikka korralikku soodukat ja sealt lahkun ma alati suurte raskete kottidega :)

  ReplyDelete
 3. Käisin ka Ilumessil. Infot sain FB-st ja pääsme RetroEhete jagamismängust.
  Kirjutasin ka kuskil mujal blogis kommentaariks, et mulle sündmus iseenesest meeldis. Kahjuks käisin ka üksinda ja seetõttu piirdusin ka kõigest tunnikese uudistamisega. Sain mõned tooted messihinnaga ja üleüldiselt jäin rahule.

  ReplyDelete