Saturday, December 28, 2013

Aastalõpu loosi võitja!

Hei, kaunitarid!

Kõigepealt vabandan, et juba eile loosi võitjat välja ei kuulutanud - jõudsin kella 22ks alles koju (pärast väsitavat valvet) ja lihtsalt vajusin magama- täiesti unustades, et olin teile midagi lubanud.
Loosinimekirja läksid kõik need inimesed 3 häälega, kes lubasid, et on like vajutanud ka Avoni ja Make Up store´i lehel- ülejäänud, üksikud, said endale ühe hääle. Kokku oli "hääli" 121, osalejaid 59 - päris paljude osavõtjate nimed olid juba varasemast tuttavad. Aitäh, et ikka mu blogi loete, kuigi ma nii palju enam postitada ei jõua. Mingeid uusaasta lubadusi ma selle koha pealt ka andma ei hakka - vaatan, kuidas aega jääb. :) 
 Aga nüüd loosimise ja võitja juurde! :) 

Palju palju õnne sulle, Katrin! :) 

Võtan sinuga kohe ühendust! :)

Kõigile teistele suur aitäh osalemise eest ja loodan, et teie jõulusoovid täitusid ning vana aasta saab mõnusalt ära saadetud! :)

Tuesday, December 17, 2013

Review: Avon LUXE Glitz Couture lipstick

Hei, kaunitarid!

Jõulud lähenevad peadpööritava kiirusega ja mis käib jõuludega kaasas? Peod. Jõulupeod on suurepärane aeg ennast veidi üles lüüa ja kena huulepulka oma huultele kanda.
Mitme lugeja palvel toon teieni lõpuks LUXE sarja huulepulgad. Täpsustuseks nii palju, et minul on neid 2 ja mõlemad kuuluvad glitz couture sarja. Sarjas on kokku 6 erinevat tooni ( nude glamour, glimmering pink, pink lust, lady luxe, plum noir, ruby). Jõulueelses kataloogis on need huulepulgad soodushinnaga, makstes kõigest 7€ tk (tavahind on 9.5€).

Christmas are almost here and all that goes with it - I mean Christmas parties. So it is perfect time to dress up and wear a nice lipstick. In my Avon haul post I asked my readers which review they wanted first and some of my Estonian readers wanted me to review Avon Luxe lipsticks - these 2 are from glitz couture line. This line has 6 nice colors for you to choose from. They are quite affordable too, I think - in Estonian Avon catalogue they are on discount now and you can get one for 7€.
IMELISED pakendid minu arvates :) Väga glamuursed ja jätavad mulje palju kallima hinnaklassi tootest. Ilu eest tuleb aga maksta näpujälgedega :P

I really like this package- definitely looks more expensive than it really is. Also they are really prone to fingerprints, but it is a price you have to pay for beauty.

Siin näete üsna õiget tooni :) Näopiltidel ei jäänud kahjuks toonid hästi, seega neid siia ei lisa. Swatchi piltidel on näha ka seda, et toode on üsna kerge tekstuuriga ning sisaldab rohkesti pisikesi glitterosakesi - eks sellest ka nimi glitz couture :) Nude glamour on minu arvates keskmise pigmendiga, lady luxe võiks huultel tumedam jääda... aga mõlemaid saab kihthaaval nö "üles ehitada", et värvi veidi intensiivsemaks muuta.

On this photo they are quite true to colour. Unfortunately the "full face" photos had too wrong colours, so I didn´t add them here. (it is REALLY dark here in Estonia at the moment), only ca 6 hours of daylight and I am always working then. :S 
You can see on the swatch photos that these lipsticks have quite light texture and they both contain a lot of tiny glitter particles. Nude glamour has nice pigmentation, but I wish that lady luxe qould show up more on my lips. On my fair skintone both of them are quite wearable and they felt quite moisturizing on the lips.
Nude glamour is great for smokey looks and lady luxe seems to be perfect for neutral eyes on Christmas Eve.

Eemaldamisel ärge huulepulka mööda nägu laiali hõõruge (no nii igaks juhuks mainin :) )- muidu sädelete nagu diskopall.
Käe pealt huulepulkasid eemaldades märkasin, et veidi on neil ka nn huulestaini omadusi - veidi jäi värvi käele. Loota ju võiks, et siis ka huultel püsivad nad hästi. Mingit pikka testimist pole mul veel aega olnud läbi viia. Vee joomise ja snäkkide söömisel nad igaljuhul maha kohe ei tulnud.
Kokkuvõttes on tegu väga glamuursete toodetega, mis sobiks hästi jõuluvana kingikotti. :)
Kas olete neid huulepulkasid ka ise proovinud? Mis teie nendest arvate?

About removal - try not to smudge it all over your face, trust me, you will look like a disco ball. When I was removing swatches from my hand I discovered, that these stain a bit, especially lady luxe. That means they won´t disappear from your lips unevenly. I can´t tell you how long will they last on their lips, but quick eating test was passed without bigger problems (lady luxe survived water and snacking).
All in all I like this lipsticks, they feel moisturizing and the glitter particles don´t disturbe me at all. :) Perfect small Christmas present for your sister-mother-friend! :)
Aitäh, et lugesite!

Monday, December 16, 2013

Aastalõpu loos :)

Hei, kaunitarid!

Jõulud on kinkimise aeg, mõtlesin ühe oma lugejatest õnnelikuks teha. Ideaalmaailmas oleksin tahtnud teiega igat adventi tähistada, nagu eelmisel aastal aga kahjuks ei ole mul selle jaoks lihtsalt üldse aega.
Pikka juttu ei ole, loosis osalemise reeglid on järgmised:
1. Ole minu blogi jälgija GFC või bloglovin´i kaudu.
2. Like minu blogi FB kodule.
3. Jäta kommentaaridesse oma jõulusoov
4. Kommentaaridesse ka nimi ning meiliaadress.

Pole kohustuslik, aga äärmiselt armas oleks, kui te vajutaksite like ka:
1. Make up store Estonia FB lehel
2. Avoni FB lehel :)
(kui olete seda teinud, andke märku kommentaarides - saate lisahääle loosimises :))
Auhinna koguväärtuseks on umbes 70€
1. Avoni reisipintslite komplekt koos kotiga 9.99€
2. Make up store´i home spa splash swirl ihupiim kohvi ja kuslapuu aroomiga 15€
3. Make up store ´i huulepulk toonis black currant 13€
4. Make up store´i huulepliiats toonid golden brown (sobib huulepulgaga hästi) 10.5€
5. Make up store ´i punane küünelakk - ideaalne jõulupidudeks 10.5€
6. ELFi põsepuna toonis tickled pink 4.5€
7. ELFi kunstripsmed 1.8€
8. ELFi lauvärvid toonis Day to night (julge huulega sobivad neutraalsed toonid) 1.8€
9. ELFi lauvärvide aluskreem 1.8€
10. Lipsukesega pronksitooni kaelaehe. (ei mäleta hinda :) )

Auhinna toimetan teieni ise postiga . Loos on avatud kõigile Eesti pinnal elavatele blogi lugejatele.
Kui elate välismaal ja soovite siiski osaleda, siis postikulu tasute ise :)
LOOS LÄHEB LUKKU 26.12 ja võitja kuulutan välja 27.12.2013. :) Hilinenud jõulukingitus võitjale :)

Aitäh, et lugesite ja palju edu loosis!

Tuesday, December 10, 2013

Jälgi oma nahka! /Check your skin!

Tere, kaunitarid!


Kas teie jälgite oma sünnimärke? Kas olete suured päikesesõbrad ja käite solaariumis? Kui vastasite esimesele küsimusele jah, siis on kõik hästi. Kui teisele, siis siin on teile natuke mõtteainet. Räägiksin teile oma nahamuutusest ja mida ma ette võtsin, et terveks saada ja jäädagi. Nimelt, lasin täpselt 13 päeva tagasi oma kehalt eemaldada ühe sünnimärgi ehk neevuse ja ootasin tänaseni histol.uuringu vastust. Eks hirm oli suur ja kindlasti jääb sellest arm, aga õnneks sõbranna lohutas, et "nüüd sa kuulud tervete klubisse". Mis siis sai, loe postituse lõpust.
Hoiatan ette, et sisaldab värske armi pilte.


I apologize - I can´t write this post in English, because I just do not have time at the moment, but basically it is my experience with changed nevus("mole"). I followed the ABCDE rule checking my nevuses and got it checked with dermatoscope and since it had eccentric pigment deposition, asymmetry and some dark gray globules, I got it removed. The procedure was performed under local anesthetic as an out-patient operation. It took about 5 minutes and it was not painful at all. Although I am left with a scar now, I am happy that I got it removed. 
Fortunately, I didn´t have malignant change (I got the biopsy answer today).  This post contains photos that might be disturbing for some audience (my "fresh" scar).

Esiteks, on meile on sündides kaasa antud teatud nahatoon ja teatud päikese taluvus. Arstid nimetavad seda naha fototüübiks, neid on kokku 6 - jaotus põhineb melaniini(pigmendi) sisaldusel nahas, juustes, iirises. Skaala töötas välja 1975a Thomas B. Fitzpatrick, kes oli dermatoloog Harvardis, Eestis on kasutusel selle lihtsustatud variant.

I - väga hele nahk; rohelised silmad, punapäine, tedretähnidega; põleb päikese käes alati, ei päevitu kunagi. Päritolu: Skandinaavia, Iirimaa.
II - hele nahk; sinised/rohelised/hallid silmad; blond/kartulikoor; põleb päikese käes, päevitumine võtab aega. Päritolu: Kaukaasia
III- heledam tume nahk; pruunid/tumehallid silmad, erinevat tooni pruunid juuksed; kõigepealt kerge päikesepõletus, seejärel päevitus. Päritolu: Kesk-Euroopa
IV - helepruun nahk; pruunid silmad, tumepruunid juuksed; põletusi harva, päevitub kergelt. Päritolu: Lõuna-Ameerika, Vahemeremaad
V- pruun nahk; üliharva päikesepõletus, päevitub kergelt. Päritolu: Aasia, Hispaania, Afroameeriklased.
VI- mustanahalised; päikesepõletusi ei ole, päevitub väga kergelt. Päritolu: Aafrika, afroameeriklased.

Mina olen üsna heleda nahaga ja kuulun II naha fototüüpi. Enamasti on eestlased I-III fototüübiga ehk siis päikesega väga suur sõber olema ei peaks. Päikesepõletuseks loetakse juba seda, kui õues/päikese käes viibimise järgselt tekib nahapunetus. Rääkimata siis sellest kui soojamaa reisil olles inimesed lausa villid nahale on saanud...
Päikesepõletus on tavaliselt silmaga näha kohe päikese käest tulles, aga teadma peaks ka seda, et juba käivitunud protsess kestab veel edasi kuni 2 päeva pärast päikese käes viibimist. Tavaliselt lõpeb asi sellega, et naha pealmine kiht tuleb maha ehk irdub 3-8.päeval pärast päikese käes viibimist. Kindlasti ei tohiks nahale määrida rasvast kreemi - see ei lase nahas oleval soojusel eralduda ja süvendab põletust - hästi sobib apteegis müüdav Burnshield geel või aaloe geel.
Fitzpatricku skaala on veidi täpsem ja inglise keelt kõnelevad lugejad võivad oma skoori siin ka kokku arvutada (selle järgi sain ma tegelikult 16p, mis võiks isegi olla III fototüüp, aga inimesed kipuvad oma nahka tmedamaks hindama).
Allikas
Liigne ultraviolettkiirgus on kindlasti kahjulik, nii UVA kui UVB kiirgus. Väga suure doosi UVA kiirgust saab just solaariumist - kogenud nahaarsti sõnade järgi 15 korda rohkem kui Vahemere ääres keskpäeval päikese käes! Solaarium on alates 2009.a vähki tekitavate "ainete" nimekirjas! Nahavähi risk on ligikaudu 80% suurem solaariumikülastajatel (eriti alla 35-aastastel). Päevitus on naha kaitsereaktsioon- pigmendi kogunemine aitab kaitsta rakke UV kiirguse jätkuva toime korral. Pole olemas tervislikku ja ohutut päevitust.
Aga mis siis saab kui päikesega/solaariumiga on liiali mindud, mida peaks jälgima!

Kõige rohkem on räägitud melanoomist, mis on noorte täiskasvanute seas kahjuks vähkidest surma põhjusena 2.kohal. See on aga ka õnneks vähk, mille sa saad ise avastada. Soovituslik on ennast kontrollida 1x kuus pealaest jalatallani. Justnimelt jalatallad ka, kuna see on üks koht, kus ei tohiks sünnimärke olla. Samuti ei tohiks neid olla küünte all, peopesades, limaskestadel - kui leiad sealt mõne, lase nahaarstil see üle vaadata.
Mida sa saad aga kodus ise hinnata: 
A- asümmeetria  - kas sünnimärk on ümar-ovaalne või on ta kuskilt veidi laialivalguv - viimasel juhul tuleks minna kontrolli.
B - borders ehk servad (ebaühtlased, sakilised)
C- mitu erinevat värvi koos - pruunikad toonid on üldiselt ohutud, kui sa oma sünnimärgis näed aga sinakat-mustjat või tumehalli, mine näita seda palun arstile.
D - diameeter (suurem kui 6mm neevus vajaks kontrolli, kui ta ei ole sünnist saati nii suur olnud. 5mm suurune on  pliiatsi otsas olev kustutuskumm)
E- ingl. k evolving - muutuv sünnimärk! (kasv, servade muutus lühikese aja jooksul)
Lisaks on ohumärgid: nahast kõrgem sünnimärk, mis on katsudes tihkem ning kasvab. Neevused ei tohiks ka sügeleda, veritseda ega olla servadest punetavad. 
Minu eriarsti kutse omandamise hulka kuulus ka tsükkel nahahaiguste kabinetis. Kui patsiendid tulid kontrolli, siis enamasti leidsime õnneks healoomulisi muutuseid: kaasasündinud sünnimärke, vanaduskäsnasid(need võivad vahel nö mahakooruda, paanikaks pole põhjust, neid võiks õliga pehmendada), healoomulisi sidekoe kasvajaid(fibroepitelioome). Kahjuks nägin ka paaril korral mitte nii häid nahamuutuseid.
Lisaks melanoomile võivad nahale tekkida ka:
Basalioom ehk basaalrakuline vähk- punetav laik, mis ei parane.
Aktiiniline keratoos, mis on lamerakulise vähi eelaste- kergelt pigmenteerunud, ketendav, punetav laik.
Need 2 ei tapa väga tihti, kuna ei anna siirdeid muudesse organitesse nagu seda teeb melanoom.
Allikas. Vasakpoolsetel piltidel melanoom, parempoolsetel normaalne leid.
Fotovananemise näide - 69-aastane mees, kes oli elukutseline autojuht. Tavaline klaas laseb UVA kiirgust läbi, mis soodustab naha elastsuse langust ja naha paksenemist- tulemuseks kortsud (just selle näopoolega oli atuojuht pidevalt akna poole, kust paistis päike).
Allikas
Minule muret tekitanud sünnimärk asus vasakul pool kõhul, umbes naba kõrgusel. 

0.päev
13.päev (niidid on eemaldatud 8.päeval)
Koeuuringu vastuseks oli liitneevus - mis on õnneks lihtsalt üks melanotsüütneevuse alaliik. Minu sünnimärgis oli tõesti rohkem pigmenti ja kerge põletikureaktsioon, aga õnneks mitte midagi halba. 
Arm on ja jääb, aga vähemalt on mu meel nüüd rahulik ja jätkan enda sünnimärkide ja muude nahamuutuste jälgimist ja hoian ennast päikesest eemale. Kui keegi on kasutanud armigeele või kreeme, siis võite oma kogemustest siin rääkida. Arstina tean, et on olemas Contractubex geel(20g, u 10€) ja Dermatix geel(20g 48-55€), viimane neist on päris kallis, nii et nii suurt investeeringut niisama ma teha ei tahaks... 

Rohkem infot, leiate siit, kuna teema on pikk ja tõsine - soovitan lugeda!
1. Dr. Niine nahakliiniku melanoomi info, päikesekreemide valimine
2. Derma.ee räägib melanoomist (palju pildimaterjali!)
4. Kliinik.ee jälle melanoom
5. Kliinikumi kodulehelt muude nahavähkide kohta: basalioom ja lamerakuline vähk

Kiire ülevaade video näol (inglise keeles). Minu lemmik - konkreetne ja kergelt jälgitav.


3 asja, mille võiks siit meelde jätta:
1. Kontrolli oma nahka regulaarselt - 1x kuus!
2. Päevitamine ei ole kasulik, kuna kahjustab naharakkude DNA´d (D vit saab ka õues viibides, talvekuudel lisa manustada - parimad on õli baasil olevad tooted)
3. Parim päikesekaitse on intensiivse päikesekiirguse(kella 11-16ni) vältimine ja kaitsev riietus + päikeseprillid.

KUI MIDAGI JÄI EBASELGEKS, PALUN KÜSIGE! :)
Aitäh, et lugesite!