Sunday, January 4, 2015

Oma kodu: Elutuba.

Hei, kaunitarid!

Kauaoodatud postitus teemal "muu" :) Kõigepealt, palun vabandust, et ma jälle nii kadunud olen olnud. Tunnistan ausalt, et olen viimasel ajal hoopis muul lainel olnud ja peas oma uut kodu kujundanud. Siiani pole veel kodusisustuse ostmisel mööblist kaugemale jõudnud. Kindlasti läheb kõigi vajalike asjade ostmiseks 2-3 aastat aega või siis on vaja lotovõitu või kolmas, üsna reaalne võimalus, lisaks väikest laenu.
Täna jagaksin teiega oma elutuba ja mõned mõtted, mida ma seal veel teha tahaks - puudu on nii mööblit kui ka kodutekstiili. Nipsasjakesi-kujukesi või pilte ma väga ei salli, sest kes viitsib nende alt tolmu pühkida, aga piltidest tahaks nt diivani kohale või toa otsaseina kunagi siiski midagi kujundada. Erinevas suuruses pildiraame leidub ju igasuguseid. Klassikalisi perepilte on mul siiani vähe, aga eks aegamisi annab ka neid juurde tekitada. :)

Diivan ja kardinad ning diivanilaud+ telekaalus + riiulid jäid siia eelmistest omanikest - tõenäoliselt läheb kõik peale diivani lähiaastatel ka vahetamisele. Oleme otsustanud mööblisse investeerida nii et tulevikus võiks kõik mööblitükid elutoas olla täispuidust- valisime koos selleks tammepuidu. 
Diivan peaks olema Asko Fiona. Lahti ta ei käi, aga selle eest on ta mõnusalt suur - mahutab palju sõpru/keskmise suurusega pere vabalt! :) Nurgaosale mahub ka kahekesi lösutades filmi vaatama. Khmmm.. telekat meil veel pole, aga plaanis on osta mõni 55" isend, seni on teleka koha hõivanud lauamängukarbid :D
Lisaks tumepruunidele külgkardinatele oli akna ees ka kuni eile õhtuni odav organza - eemaldasin selle eile, sest ausaltöeldes see ei meeldinud mulle üldse... nägi välja nagu kile. 
Iseostetud asi: kuna korter asub viimasel korrusel ja naabritega on ühine ainult 1 sein, siis on siin jahe. Võtmete kättesaamise päeval läksin ja ostsin Askost tähekestega pleedi, maksis see 24.95€ ja on maailma kõige pehmem ja soojem asi. Sama sarja patju ma ei tahtnud.
Tahaks osta: Chevron mustriga diivanipadjad või kangas, kootud palmikutega padjad, veel mingid mustriga padjad. Chevron mustriga vaip diivanilaua alla/diivani ette. Kardinad tahaks välja vahetada. Tellida aknale pimendava ruloo - suviste filmiõhtute tarvis (elutuppa paistab õhtupäike).
Laud: oriens.ee Carol söögilaud, võtsime 2 vaheplaadiga variandi, nii et laua max pikkus on 2,5m - söögilaua äärde mahub siis kuni 12 inimest :) Viimistlus: õlitatud tamm. Praegu on soodusmüük ja laua saab kätte 599€ eest (me maksime 619€ paari nädala eest). Mõnusalt suur laud, mille taga lauamänge mängida. Pildil on laud 1 vaheplaadiga ja mahutab vabalt enda ümber 8 inimest kui otsadesse ka toolid panna.
Toolid: home4you.ee, Philadelphia, Viimistlus õlitatud tamm. Istmeosa: tumepruun kunstnahk. 79€tk. Samasuguse disainiga toolid maksid oriensis ca 2x rohkem ja mõtlesime siit natuke nö kokku hoida.
Küünlad laual: Selverist, 2.95 € tk.
Otsaseina, kus praegu on kastid - planeerime riiuli + vitriinkapi + kummuti - et oleks ikka asju elutoas ka kuskile paigutada-peita. Kummuti paigutaks riiuli ja vitriinkapi vahele ja paneks selle kohale mõne maali/foto või peegli.
Järgmises elutoa teemalises postituses jagan teiega tooteid, mida ma siia veel osta sooviksin.
Loodan, et oli põnev :)

Kindlasti ootan teie ideid kodu sisutamise alal või linke teie koduteemalistele pinteresti lehekülgedel :) Minu ideaalkodu on klassikaline hele skandinaavia stiil, aga siia paneelmajja see kahjuks ei sobi ja tuleb arvestada ka olemasolevate asjadega nii et täitsa ainult valget kodu kindlasti ei tule! Pärispuit annab soojust juurde.

Aitäh, et lugesite!

5 comments:

 1. Väga huvitav postitus! Võiksid teha postituse enda lemmik lauamängudest. :)

  ReplyDelete
 2. "Me valisime..." - kas oled oma mehega koos jälle või pole hetkel lihtsalt blogisse oma isiklikku elu kajastanud? :) seoses sellega, miks otsustasite eelnevalt pausi teha või mis sai hoopis lõplikult saatuslikuks?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Olen otsustanud oma isiklikku elu siin mitte kajastada. Sellist kodu aga ma yksinda osta poleks saanud..

   Delete
 3. Mulle meeldib kõige rohkem see, et teleka asemel on lauamängud! :)
  Tundub, et ruumi on normaalselt, avatud köögiga korter? Või on lihtsalt elutuppa söögitoanurk tehtud?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Köök on eraldi ikka ja sinna tuleb eraldi pisem max 4 inimest lauake. Elutuba on ca 20m2 ja lisasöögilaud sai siia pandud justnimelt seetõttu, et me neid mänge ikka sõpradega koos kasutame ka - ei seisa niisama kuhjas. ;)

   Delete