Saturday, February 6, 2016

Beebiblogi: Minu lemmikud mobiiliäpid

Hei, kaunitarid!

Titendus võib alguses tunduda keeruline, nii et igasugu väiksed nõksud ja abi on alati teretulnud. Mitmekrodsete lapsevanemate abiga olen nüüdseks välja selekteerinud mõned minu jaoks üsna asendamatud mobiiliäpid. Infoks - minu tagasihoidlik, varsti 2 aastat vana telefon, jookseb Androidi peal, nii et kõigile sama op-süsteemi omavatele värsketele vanematele ehk on veidi abi.


Esiteks, kõik vastsündinud ei maga kogu aeg. Minu poeg magas esimesed kuud, päevasel ajal, ainult liikuvas vankris, nii et sain päris palju jalutada. Vahel tegi ta ka seal silmad lahti või arvas kell 4 hommikul, et nüüd võiks üles ärgata. Sellistel juhtudel aitab väga hästi nn valge müra ehk siis peaksid panema tööle tolmuimeja, fööni või elama mere kaldal. Kui sa siiski ise tahad magada, mitte öösel tolmu tõmmata ja sellega naabreidki pahandada, siis selle asemel soovitan näiteks tasuta allalaetavat Baby Sleep Instant rakendust. Minu pojale mõjus valge müra ja sissemähkimine õnneks üsna uinutavalt, nii et saime kõik öösel edasi magada, et hommikul normaalsel ajal, kes vähem-kes rohkem puhanuna ärgata.

Teiseks, alguses on veidi keeruline jälgida ka seda, et kui palju mu beebi täpselt sööb. Selleks on väga palju erinevaid abimehi, mina kasutasin näiteks Feed baby rakendust. Hetkel enam rakendusi ei vaja, sest rinnad annavad ise märku kumbast peaks järgmisena toitma ja aega vaatan mobiilist - ta jätkuvalt sööb umbes 1,5 tunniste vahedega. Viimasel ajal nii päeval kui öösel, nii et näen juba üsna väsinud välja. Välja minnes kulub päris palju peitekreemi...

Kolmandaks, beebi vajadused muutuvad ajas väga kiiresti, sagedasem söömine ja virin ei tähenda, et oleks midagi pahasti, see kõik käib asja juurde. Selles osas aitab emasid rahustada Wonder weeksi rakendus (ainuke tasuline rakendus minu nimekirjas :) 1.5 eurot pole väga kallis hind meelerahu heaks). Wonder weeksi rakendus põhineb samanimelisel raamatul, asja idee on selles, et uute oskuste omandamisega kaasneb periood, kus beebi magab halvemini ning võib olla virilam. Lapse vanuse arvutamiseks nädalates lähtub rakendus lapse oletatavast sünnituse tähtajast, mitte tegelikust sündimise päevast. Minu jaoks tundub see loogiline, sest viimastel nädalatel emaüsas toimub beebi aju oluline areng ja pole siis ka ime, et veidi kauem küpsenud beebid ka välja tulles asju võibolla veidi varem hakkavad oskama. Näiteks minu poeg otsustas vähemalt 10 päeva üle aja ennast oodata lasta ja ma ei mäleta, et tema peahoiuga väga probleeme oleks olnud.

Neljandaks, oleks tore ka aastaid hiljem vaadata pildikesi või videosid. Lisaks tavapärastele pilveteenustele ning oma arvutis piltide hoidmisele, kasutan ma ka Peekaboo moments rakendust - pildid on automaatselt sorteeritud lapse vanuse järgi. Lisaks, kes soovib, saab üleslaetud piltidest ka nn scrapbook stiilis raamatukese tellida (eks see ole rohkem mõeldud ameeriklastele muidugi... ).

Kui teil on väikseid lapsi ja veel mõne toreda rakenduse soovitusi, siis palun jätke need kommentaaridesse, loen hea meelega :)

Aitäh, et lugesite!